2 Nisan 2012 Pazartesi

gaddemit


29 yaşımın bittiği gün değişti hayat. yaş 30 olunca, yani "yaş geçince" HOOP bambaşka bir dünyaya uyanıyorsun otomatik olarak.
yaş geçince öyle canının istediği gibi içemiyorsun. içsen de ya sızıyorsun ya bağırsakların bozuluyor. ertesi sabah zıp diye kalkamıyorsun, işe gecikiyorsun, gençken bunlar olmazdı, diyorsun.
yaş geçince her istediğini yiyemiyorsun da.. "ulan artık her an kalp krizi geçirip ölebilirim" diye düşünüp sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorsun. en azından sağlıklı şeyler yemen gerektiğini düşünüyorsun! bu daha önce hiç başıma gelmemişti.
ayrıca eskiden keyif olsun diye abanarak tükettiğin bir çok şeyi artık gıdım gıdım ve sağlık için tüketir oluyorsun. misal çikilata, misal şarap... her akşam, bir kadeh şarap, iki kıt çikilat.. şokella bir hayal..
gece dışarı çıkıp kuduz gibi dans etmek zor geliyor, üşeniyorsun. biliyorsun ki çok sıkılacaksın ve hemen eve dönmek isteyeceksin. evden güzel bar mı var? thyani....
iş yaşantısında belki bi nebze heyecanın, hevesin varsa puff diye uçup gidiyor. nefret ediyorsun yaşamak için katlanmak zorunda kaldığın işkenceden. "iş bir insan olsa ağzını burnunu kırar, tüm parasını alır, üstüne bir de polise şikayet ederdim" diye twitler atıyorsun
aşk meşk artık hiç olmadığı kadar yalan geliyor. amaaeenn.. diyip geçiyorsun ilişki ihtimallerini teker teker. bu yaşına kadar gördüklerinden öğrendiklerin yetiyor da artıyor bile. geceleri "ay belki araaaar" diye açık tuttuğun telefonunu "sesi kesilsin" diye kapatıp uyuyorsun. mailmiş, mesajmış bilmemne... doğru çöpe.. yediğin kazıkları hatırlayıp hırs bile yapmıyorsun artık. "o da öyle bir insanmış" der buluyorsun kendini geçmişindeki adamlara. aklına bile nadiren geliyorlar zaten.
yaşlandım, olgunlaştım diye bıdı bıdı ediyorsun ama hala gök gürlediği zaman "ANNEEECİİM" diye kafanı yastığın altına gömüp cenin pozisyonu alarak titriyorsun salak RanaR nabeerr??? tırnaklarını yiyorsun, uğurböcekli toka takıyorsun, sevindiğinde el çırpıp "HOLEY!" diyorsun. boş bulduğun salıncakta sallanırken şahlanıyorsun, cart curt- orda burda lank diye düşüyorsun.. elin ayağın mosmor geziyorsun. kendine yeni bişi alınca ya da yeni dövme yaptırınca heyecandan uyuyamıyorsun, salak salak sırıtıyorsun... üstüne dökmeden yemek bile yiyemiyorsun be..senin olgun kafana sıçayım! ashgşkjsagasg

Hiç yorum yok: